Dominacja Panthers Wrocław trwa w najlepsze. Zespół z Dolnego Śląska po raz drugi z rzędu nie dał szans Seahawks Gdynia w SuperFinale, ponownie sięgając po tytuł mistrza Polski. Po wyrównanej pierwszej połowie Pantery rozbiły Jastrzębie, wykorzystując bezlitośnie indywidualne błędy przeciwnika.

- Panthers Wrocław vs Seahawks Gdynia

statystyki

I kwarta
7:0 przyłożenie Timothy’ego Morovicka po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

7:7 przyłożenie Pawła Fabicha po 7-jardowej akcji po podaniu Josepha Bradley’a (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

II kwarta
7:14 przyłożenie Arkadiusza Cieśloka po 31-jardowej akcji po odzyskaniu piłki straconej przez Panthers (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)

14:14 przyłożenie Adama Nelipa po 4-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

III kwarta
20:14 przyłożenie Timothy’ego Morovicka po 29-jardowej akcji biegowej

27:21 przyłożenie Pawła Henicza po 17-jardowej akcji po podaniu Josepha Bradley’a (podwyższenie za jeden punkt Przemysław Portalski)
34:21 przyłożenie Wiktora Zięby po 24-jardowej akcji po podaniu Timothy’ego Morovicka (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

IV kwarta
41:21 przyłożenie Deante Battle po 70 –jardowej akcji powrotnej po odkopnięciu (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

48:21 przyłożenie Konrada Starczewskiego po 18-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Adam Nelip)

Mecz obejrzało 5100 widzów.

MVP meczu:Tim Morovick (rozgrywający Panthers Wrocław)

Nagrody indywidualne za SuperFinał Topligi:
Najlepszy zawodnik SuperFinału: Timothy Morovick (Panthers Wrocław)

Najlepszy zawodnik obrony:Arkadiusz Cieślok (Seahawks Gdynia)
Najlepszy zawodnik ataku: Timothy Morovick (Panthers Wrocław)
Najbardziej efektowna akcja SuperFinału: Deante Battle za 70-jardową akcję powrotną (Panthers Wrocław)

Nagrody za sezon zasadniczy Topligi:
MVP sezonu: Timothy Morovick (Panthers Wrocław)

Najlepszy rozgrywający: Timothy Morovick (Panthers Wrocław)
Najlepszy odbierający: Jakub Mazan (Seahawks Gdynia)
Najlepszy running back: Jacek Wróblewski (Tychy Falcons)
Najlepszy liniowy ofensywny: Jakub Krystecki (Seahawks Gdynia)
Najlepszy liniowy defensywny: Arkadiusz Cieślok (Seahawks Gdynia)
Najlepszy linebacker: Konrad Paszkiewicz (Warsaw Eagles)
Najlepszy defensive back: Deante Battle (Panthers Wrocław)
Najlepszy kicker – nagroda im. Ryszarda Szaro: Adam Nelip (Panthers Wrocław)
Najlepszy punter: Marcin Łojewski (Warsaw Eagles)
Najlepszy returner: Deante Battle (Panthers Wrocław)

źródło: PLFA

Gdy w jednej z pierwszych akcji Timothy Morovick wyprowadził wrocławian na prowadzenie, wiele osób zapewne pomyślało sobie, że czeka nas powtórka sprzed roku, kiedy to Pantery rozgromiły swoich największych rywali aż 56:13. Dość szybko z błędu wyprowadził kibiców jednak Paweł Fabich, pokazując, że Seahawks nie mają zamiaru łatwo się poddać. Wobec celnych podwyższeń za jeden punkt, na tablicy wyników ponownie widniał remis. Co więcej, w drugiej kwarcie to Jastrzębie wyszły na prowadzenie. Fatalny w skutkach błąd ofensywy Panthers wykorzystał bezlitośnie Arkadiusz Cieślok, który podniósł z murawy zgubioną przez Morovicka piłkę i wbiegł w endzone. Na niewiele ponad pół minuty przed końcem pierwszej połowy Panterom udało się jednak doprowadzić do remisu. Ich amerykański rozgrywający zrehabilitował się w najlepszy możliwy sposób – posłał celne podanie do Adama Nelipa, który wbiegł w pole punktowe, a chwilę później kopnięciem za jeden punkt ustalił wynik po dwóch kwartach na 14:14.

Rezultat ten zwiastował ogromne emocje w drugiej połowie. Seahawks do parteru sprowadził jednak Tim Morovick, który dwiema bliźniaczymi ponad 20-jardowymi akcjami biegowymi dał Panterom znaczną przewagę. Jastrzębie swoją szansę upatrywały w jednym niecelnym podwyższeniu Adama Nelipa. Najpierw jednak wicemistrzowie Polski musieli zanotować dwa przyłożenia z rzędu, co im się kompletnie nie udało. W trzeciej kwarcie Paweł Henicz co prawda zanotował touchdown, lecz jeszcze w tej samej odsłonie tym samym odpowiedział Wiktor Zięba, który wykorzystał znakomite podanie Morovicka, który bezsprzecznie zasłużył na tytuł MVP. Ostatnia kwarta to już pokaz bezradności Seahawks. Joseph Bradley, który w początkowej fazie spotkania spisywał się bardzo dobrze, zaczął wówczas posyłać rozpaczliwe długie podania, które trafiały wprost w ręce rywali. Ponadto, czwarta kwarta zaczęła się od fantastycznej, 70-jardowej akcji powrotnej Deante Battle, co całkowicie podcięło skrzydła Jastrzębi. Przed końcem meczu touchdown zapisali na swoim koncie jeszcze Konrad Starczewski, który świetnie zastąpił zmagającego się z urazem Adama Skakowskiego, a także Timothy Morovick, który tym razem zaprezentował aż 31-jardową akcję biegową. Celne podwyższenie Adama Nelipa ustaliło wynik meczu na 55:21, zapewniając wrocławskim Panterom drugi tytuł mistrzowski z rzędu.

autor: Mariusz Kańkowski foto: Jacek Stańczak